“Toksiskais skaistums” – dokumentālā filma, kas izraisīja ažiotāžu. Kas par to sakāms kosmētikas ražotājiem Latvijā?

11.02. Latvijas televīzija demonstrēja dokumentālo filmu Toksiskais skaistums. Filmas aprakstā LTV mājas lapā ir vēstīts: “Filma stāsta par to, cik patiesībā daudz un bīstamas kaitīgās vielas var saturēt ādas kopšanas līdzekļi. Zinātnieki piemin, ka vairākos kosmētikas produktos atrodamas pat vairāk kā 1000 kaitīgu vielu, izraisot hormonālas izmaiņas, attīstības traucējumus un paaugstinot vīriešu neauglības riskus. Tam līdzās kā apdraudējumi tiek uzskaitīti diabēts, vēzis, neauglība, aptaukošanās un ādas slimības“.

Kā mums, kā patērētājiem saprast – cik drošs ir konkrētais līdzeklis un no kādiem līdzekļiem būtu jāturas pa gabalu?

Šos jautājumus uzdevām pašmāju profesionālas klases kosmētikas ražotāja GMT BEAUTY pārstāvjiem – sertificētai kosmētiķei Terēzei Beļkovai un kosmētikas ražošanas vadītājam Jānim Graudiņam.
Mēs savā uzņēmumā GMT BEAUTY izjutām, ka šāda filma ir iznākusi. Zvanīja klienti un vaicāja vai mūsu produktos ir kādas no filmā minētajām kaitīgajām vielām, vai produkti ir droši. Savukārt speciālisti, kuri strādā ar mūsu produktiem savos kabinetos un zina, ka tie ir droši, pieteicās, ka vēlas izplatīt mūsu produktus saviem klientiem mājas lietošanā, jo pieprasījums ir audzis drastiski. Rezonanse bija pamatīga.
Kā ir patiesībā? Varam vien komentēt situāciju no sava skatu punkta un pieredzes industrijā, jo nav tikai balts un melns.
GMT BEAUTY jau no pirmās pastāvēšanas dienas ir mācījis savus klientus par kosmētiku, tās sastāviem, iedarbību un pareizu pielietošanu.

Patreizējā likumdošana ne Eiropā, ne ASV nenodrošina to, ka tirgus ir pilnībā aizsargāts no nekvalitatīvas, un brīžiem pat bīstamas, kosmētikas nonākšanas tirgū.

Tādēļ mēs saviem klientiem vienmēr sakām – lasāt etiķetes un sastāvus, un jūs būsiet vairāk aizsargāti no dažādu bīstamo vielu ietekmes. Protams, katrs klients nevar pilnībā pārzināt visus sastāvus un nosaukumus, taču ir jāzina vismaz pamata izejvielu nosaukumi, kurus redzot, vajadzētu būt uzmanīgam ar kosmētiskā līdzekļa iegādi un lietošanu.

Ir vairāki veidi, kā pārliecināties par to, cik produkts ir drošs:

1. Lai kaut nedaudz saprastu,kas ir iekšā kosmētikas produktā un cik daudz – ielāgo, ka sastāvdaļu saraksts tiek veidots, sākot no sastāvdaļas, kura produktā ir visvairāk. Visbiežāk saraksta augšdaļā ir aqua – ūdens. Pašas pēdējās būs minētas tās sastāvdaļas, kuras produktā ir vismazāk. Ja redzi, ka dabīgās eļļas vai aktīvās vielas atrodas aiz smaržas (Parfum, Aroma), tad, visticamāk, tās ir pievienotas tik minimālā koncentrācijā, ka būtisku iedarbību sagaidīt būs grūti.

2. Ir vairākas vielas, kurām 21. gadsimta kosmētiskajos līdzekļos nevajadzētu būt. Lai arī tās ar likumdošanu nav aizliegtas, šodien ir jauni, dabīgi un ādai draudzīgi aizvietotāji šīm vielām, kurus var izmantot. Ja redzi tādus apzīmējumus, kā Paraben (dažādi ftalāti), BHT, BHA, PEG, Parafinum Liquidum (Petrolatum), Silicon (Cyclometicone), Triclosan, DEA, Sodium Laureth Sulfate (dažādi), Aluminium, Talc, Formaldehide un vēl citi, tad vajadzētu apsvērt vai lietot šādu kosmētisko līdzekli.

3. Sertifikātu un kvalitātes apstiprinājumu esamība uz produkta iepakojuma – ja uz produkta ir atrodams sertifikāta marķējums, piemēram, Ecocert, tas sniedz papildus drošību tam, ka produkts ir lietošanai drošs, un tas nesatur nekādas kaitīgas vielas. Taču bieži, sertifikāti kalpo tikai kā mārketinga instruments. Šodien ir ļoti daudz dažādu sertifikātu izsniedzēju institūciju, tāpēc iesakām izvērtēt sertifikāta ticamību un lasīt produkta etiķetes.

4.Ja produkts sola, ka krunciņas pazudīs nedēļas laikā – pārliecinies, ar kādām metodēm tas tiek panākts, jo ātru un tūlītēju efektu var sasniegt tikai agresīvi iedarbojoties uz ādas virskārtu. Parasti šāda pieeja nenodrošina ilgstošu iedarbību un nenovērš problēmu, bet padziļina to. Kosmētiskā līdzekļa iedarbību kvalitatīvi var novērtēt pēc četrām – sešām nedēļām. Tas ir viens ādas maiņas cikls. GMT BEAUTY savos produktos izmanto tikai pārbaudītas dabīgās aktīvās vielas, kas ir zinātniski veidotas, izmantojot biotehnoloģijas, un klīniski testētas. Starp tām var atrast, piemēram, augus, kuri darbojas līdzīgi botoksam, dziļus un dabīgus mitrinātājus, izejvielas, kuras ir dabīga alternatīva filleriem un vielu, kas spēj palielināt krūtis – tas nav brīnums, vien zinātne.

5. Dabisko izejvielu procents kosmētiskajā līdzeklī. Sasniegt 100% dabīgu kosmētiskā līdzekļa sastāvu var un tas nav nekas ārkārtējs, bet tikai saprotot sastāvu, var saprast vai šis līdzeklis tiešām ir 100% no dabas vielām iegūts. GMT BEAUTY kosmētikā dabisko vielu sastāvs svārstās no 98,5 % līdz 100%. Tā kā mēs savos kosmētiskajos līdzekļos izmantojam elektrolītus labākai produktu iedarbībai, tad mums nākas pielietot kosmētisko līdzekļu bāzes, kas ir sintezētas, jo bāzes, kas veidotas uz dabisko vielu pamata, nenodrošina vajadzīgo kosmētisko līdzekļu stabilitāti. Taču mēs nepārtraukti eksperimentējam ar jaunākajiem zinātniskajiem sasniegumiem šajā jomā un tuvākajā laikā no šāda tipa bāzēm atteiksimies.

6. Cenu kategorija – ja produkts maksā 5 eur un sola brīnumu, nevar gaidīt, ka tajā būs iekšā kvalitatīvas, profesionālas izejvielas.

7. Skaists aromāts – neatvairāms aromāts liek produktu iekārot, taču uzmanīgi – aromāts ir kā āķis. Lasiet etiķetes un sapratīsiet vai bez aromāta šajā kosmētiskajā līdzeklī ir vēl kas labs. Ne velti visiem GMT BEAUTY produktiem ir citronzāles aromāts – mēs aromātu vietā lietojam citronzāles ēterisko eļļu, kas ir absolūti droša ādai un neietekmē produkta formulu. Tā ir gaistoša un nenodara kaitējumu.

8. Burbuļmaskas un citādi brīnumi – tirgū mēdz parādīties dažādi kosmētiskie līdzekļi, ar dažādiem efektiem – kā burbuļojošas vai magnētiskas maskas. Uzmanīgi ar to! Efekti bieži vien netiek panākti ar dabīgiem līdzekļiem un var būt ādai nedraudzīgi.

9. Ražotājs – pievērsiet uzmanību pašam ražotājam – cik viņš ir pieejams, transparents? Vai ar viņu ir iespējams sazināties, apmeklēt vai arī tas slēpjas aiz pasta kastītes? Bieži vien atklājas, ka kosmētika tiek ražota nezināmā vietā, mājas pagrabiņā vai virtuvē un tas nebūt nav ne droši, ne higiēniski.

10. Profesionālas klases kosmētikas zīmols – ar šāda tipa zīmoliem strādā kosmētikas industrijas sertificēti speciālisti, ārsti. Tātad tiem pamatā ir jābūt drošiem, nekaitīgiem, nealerģiskiem, piemērotiem arī ļoti jutīgai ādai. Mēs kā profesionālas klases zīmols GMT BEAUTY nevaram atļauties ražot zemas kvalitātes vai nedrošus līdzekļus – tad mūsu ilggadējie speciālisti-klienti ar mums vairs nesadarbosies. Profesionālas klases kosmētika sev uzliek augstu kvalitātes un drošuma latiņu jau ar savu nosaukumu vien.

11. Veselības inspekcija – vari vērsties veselības inspekcijā, ja rodas šaubas, jo veselības inspekcija uzrauga kosmētikas ražotājus un to atbilstību normām. Arī pie mums veselības inspekcija veic regulāras pārbaudes un tam tā ir jābūt.

12. Lai izvērtētu kosmētisko līdzekli un tā drošumu, ir pieejams milzīgs daudzums informācijas internetā, taču – uzmanīgi, visam nedrīkst ticēt un informācija ir jāizvērtē. Ja vēlies saņemt vairāk ticamas informācijas, var apskatīt tādas vietnes kā http://www.safecosmetics.org/ vai http://www.cosmeticanalysis.com/ un atceries – gudrs klients ir pasargātāks no “tīra mārketinga”!

Ceram, ka devām nelielu ieskatu, kā orientēties kosmētikas tirgū. Ja rodas šaubas un nav pārliecības par kādu no sastāvdaļām – esam atvērti jautājumiem un palīdzēsim iespēju robežās. Mums var zvanīt, apciemot un mēs centīsimies palīdzēt.

Par GMT BEAUTY profesionālas klases kosmētisko līdzekļu drošumu un efektivitāti garantē vairāki simti sertificēti skaistumkopšanas speciālisti, kuri ar mums strādā jau otro gadu desmitu.
Ja šaubies vai Tavi izvēlētie produkti ir droši, vienmēr esi laipni aicināts izmēģināt Latvijā ražoto profesionālās klases kosmētiku GMT BEAUTY, par kuras kvalitāti, drošumu un efektivitāti garantējam.

Publicēts, Mar 2, 2020